<!-- VIDEO_EMBED -->

Fenyegetés a Facebookon – Füsi Angéla feljelentést tett

Füsi Angéla, a Magyar Jelen újságírója a napokban tett feljelentést egy Tisza-párti aktivista, Molnár Zsolt ellen, aki az Ongai Tiszaszigetek Facebook-csoportban kezdte el fenyegetni és zaklatni. Az újságíró korábban a Magyar Jelen csatornáján erősítette meg, hogy Bangó Sándor valóban kapott pénzt a Kontrollon megjelent interjúért, amelyben a fiú egy ismert politikust vádolt meg szexuális visszaélésekkel.

„A közöttünk lezajlott privát beszélgetéseknek a részleteit nem mondhatom el, de azt, hogy ez az egész, az, hogy leígérték a csillagokat az égről, mindenféle segítséget, meg aztán az, hogy hogy hirtelen mindenre is lett pénz” – mondta Füsi Angéla a Magyar Jelen csatornáján.

A fenyegetések miatt Füsi Angéla kedden a rendőrséghez fordult, ahol egy pendrive-ot is átadott bizonyítékként. A feljelentés után Molnár Zsolt egy nyílt levelet intézett az újságíróhoz, amelyben ismét hazugsággal vádolta meg, majd újfent támadni kezdte.

Panyi Miklós: Magyar Márton hallgatása beszédes

Panyi Miklós, a Fidesz országgyűlési képviselője az ügy kapcsán elmondta: Füsi Angéla igazat mondott, hiszen bizonyítékai vannak. A politikus szerint az a tény, hogy Magyar Márton és a Kontroll egy hete nem reagál a vádakra, felér egy beismerő vallomással.

„Egy darab mondatot kellene mondaniuk az ügyben, hogy igazolják az igazukat, vagy pedig elmondják az álláspontjukat. Az, hogy Füsi Angéla hazudik, egyetlen egy forintot sem adtunk Bangó Sándornak. Ők ezt nem mondják el, ők ezt nem állítják, ez pedig felér egy beismerő vallomással” – fogalmazott Panyi Miklós.

Tuzson Bence: politikai pedofília

Tuzson Bence volt igazságügyi miniszter az ügy kapcsán kijelentette: a történtek kimerítik a politikai pedofília fogalmát, hiszen Magyar Péterék egy kiskorú gyermekkel, politikai célzattal készítettek interjút. A politikus súlyos jogi és politikai aggályokra hívta fel a figyelmet.

„Gondoljunk csak bele, hiszen ennek a kisgyereknek van egy gyámja, egy törvényes képviselője, aki felelős a gyerekért. És hogyha egy kicsit ettől elvonatkoztatunk, akkor azt is gondoljuk bele, hogyha valakinek a saját gyerekével történne egy ilyen, hogy a gyereke valami miatt eltűnik, majd hirtelenében rátalál valaki és tulajdonképpen fogva tartják három napon keresztül egy szállodában, majd utána egy nyilatkozatra késztetik ezt a gyereket mindenféle csellel” – mondta Tuzson Bence.

Pócs János, a Fidesz országgyűlési képviselője kedden rántotta le a leplet az újabb gyermekvédelmi botrányról. Elmondása szerint a gyermeknek van egy gyámja, aki felelős érte, és senki nem járult hozzá, hogy a gyermek nyilatkozatot tegyen.

Az aranykonvoj ügye – Magyar Péter ultimátuma

A híradóban szó esett az úgynevezett aranykonvoj ügyéről is. Magyar Péter csütörtök délután három óráig adott határidőt a legfőbb ügyésznek, hogy számoljon be az ügy fejleményeiről. A miniszterelnök azt ígérte, amennyiben Nagy Bálint Gábor nem számol be, akkor ő fog megosztani pár rendelkezésére álló információt.

„Hogy áll a bomba ügyében a nyomozás? Kedves legfőbb ügyész úr? Szerintem Magyarországon szinte mindenkit érdekel. Nagy közérdeklődésre tart számot. Kiket hallgattak meg eddig gyanúsítottként? Miért csak őket? És kiket fognak, mi történt az utóbbi hetekben? Ha nem sikerült beszámolni, akkor én majd délután három után megosztok egy pár számunkra rendelkezésre álló meglehetősen érdekes és fontos információt” – mondta Magyar Péter.

A legfőbb ügyészség három óra előtt reagált is Magyar Péter kijelentéseire. Közleményükben azt írták, hogy az ügy valójában két önálló nyomozást igényel: az egyik pénzmosás gyanúja miatt folyik, a másik pedig az elfogás során történt esetleges visszaélések miatt. A legfőbb ügyész hangsúlyozta, hogy az ügyészség az igazságszolgáltatás független közreműködője, így a kormány utasítást részére nem adhat.

Magyar Péter később már finomított mondandóján, és azt állította, hogy semmire sem utasította a legfőbb ügyészt, csupán egy felkérést intézett hozzá. A Fidesz kommunikációs igazgatója, Havasi Bertalan ezzel szemben arra mutatott rá, hogy azért nem halad az ügy, mert Magyar Péter nem hagyja dolgozni az ügyészséget.

Nemzeti jelkép megsértése – a KDNP feljelentést tesz

A híradóban beszámoltak arról is, hogy a Dunába dobtak egy nemzeti színű zászlót az Erzsébet hídról szerda este. A KDNP ezért feljelentést tesz nemzeti jelkép megsértése miatt. Az ügy előzménye, hogy a hétvégén úgynevezett progresszív Pride zászlókkal díszítették ki az átkelőt, amelyeket egy férfi összegyűjtött és a Dunába dobott. Ezután a Mi Hazánk Mozgalom helyezett ki magyar zászlókat a hídra.

A KDNP frakcióvezetője elmondta: a magyar nemzeti lobogót a jogszabályok is védik, hiszen ez a nemzeti jelképünk. A büntetőtörvénykönyv szerint a nemzeti jelképek meggyalázása miatt akár egy év szabadságvesztés is kiszabható.

A Mi Hazánk Mozgalom elnöke, Novák Előd rámutatott: magyar zászlót és telefont lehet a Dunába dobni, az LMBTQ lobbival szemben menni viszont nem. Szerinte elképesztő, hogy egy politikai jelkép, egy szivárványos zászló Dunába dobása ügyében ilyen elképesztő rendőri erők mozdultak meg, miközben nem látni az erélyes fellépést a nemzeti lobogó megsértése ügyében.

A Tisza Párt alapítványának 900 millió forintos támogatása

A híradóban szó esett arról is, hogy csaknem 900 millió forintos költségvetési támogatást kap a Talpra Magyarok Alapítvány, a Tisza Párt alapítványa. Az erről szóló kormányhatározat már megjelent a Magyar Közlönyben is. Azonban erről a majdnem három órás sajtótájékoztatón egy szót sem ejtett a miniszterelnök.

Koncepciós eljárás az NKA ügyében?

Folytatódik a koncepciós eljárás az NKA ügyében – így reagált a Fidesz arra, hogy hat embert vett előzetes letartóztatásba a Nemzeti Adó- és Vámhivatal a Nemzeti Kulturális Alap által kifizetett 17 milliárd forintot meghaladó összegű támogatásokkal kapcsolatban. A párt közleményében kiemeli, hogy a rendőrség nyilvánvalóan politikai utasításra jár el, amikor a korábbi kormányzati tisztségviselőket zaklatja és fenyegeti.

Bóka János, a Fidesz országgyűlési képviselője arra hívta fel a figyelmet, hogy a nemzeti vagyon visszaszerzésére hivatkozva bárkit ellenőrizhet a Tisza-kormány által felállított hivatal. „Ha valaha kaptál az államtól nyugdíjat, vizsgálhat a hivatal. Ha valaha kaptál az államtól állami támogatást, kamattámogatást a hitelre, vizsgálhat a hivatal. Ha valaha kaptál az államtól csokot, csedet, gyedet, vizsgálhat a hivatal. És az, hogy mi a közvagyon, azt bizony Magyar Péter dönti el” – mondta Bóka János.