<!-- VIDEO_EMBED -->

Lefizetési botrány a Tisza háza táján

A HírTV 22 órás Híradójának pénteki adása a miniszterelnök öccse, Magyar Márton körüli lefizetési botránnyal kezdődött. Bangó Sándor, a Zsolti bácsi-ügy koronatanúja a Magyar Márton által alapított Kontroll csatornáján beszélt arról, hogy tudja, melyik jobboldali politikus követett el szexuális visszaéléseket a szőlőutcai javítóintézetben. A Híradó riportja szerint Magyar Márton pénzt adott Bangónak, amit a miniszterelnök öccse nem tagadott. Egy korábbi nevelő, Kis Mário telefonbeszélgetést is bemutatott, amely alátámasztja az állítást. Füsi Angéla, a fiú mentora is megerősítette: lefizették Bangó Sándort. Az újságíró a Magyar Jelen csatornáján arról beszélt, hogy a fiút nyomásgyakorlással vették rá arra, mondja el, ki is valójában Zsolti bácsi. Füsi Angélát az ongai Tiszaszigetek Facebook-csoportban kezdték el fenyegetni és zaklatni. Molnár Zsolt, egy tiszás aktivista azt követelte tőle, hogy kérjen bocsánatot Magyar Mártontól. Az újságíró elmondása szerint azt válaszolta neki: Magyar Márton nem fog örülni, ha odajutnak, hogy bizonyítania kell az állításai igazságát. Füsi Angéla elmondta, hogy a történtek után Magyar Márton felhívta, és azt állította, nem ő forszírozta a bocsánatkérést, és semmi köze nem volt Molnár Zsolt nyomulásához.

Az oktatási miniszter botránya

Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter a parlamentben butának és felkészületlennek nevezte az iskolaigazgatókat. „A mostani intézményvezetők erre nincsenek felkészülve. Nincs is meg hozzá az autonómiájuk, sem a szakmai felkészültségük, a vezetői készségeik” – mondta a miniszter. A kijelentés kiverte a biztosítékot a pedagógustársadalomban. Az egyik intézményvezető azt mondta: „Mi iskolaigazgatók sokat tettünk az elmúlt időszakban pedagógusként, vezetőként, hogy együttműködve az oktatást építsük, és lehetőleg a gyerekeket helyezzük a fókuszba. Nemcsak tanítunk, nevelünk, higgye el. Sokat dolgozunk nap mint nap azért, hogy az oktatás megfelelő színvonalon működjön. Arra kérem önt, hogy figyeljen oda ránk, hallgasson meg bennünket is. Nem érdemeljük meg, hogy bántsanak.” A KDNP frakcióvezetője szerint ilyen lekicsinylő és általánosító mondatot egy oktatási miniszter még soha nem mondott az iskolaigazgatókról. „Nem csoda, hogy az iskolaigazgatók körében nagy felzúdulást keltett ez, hiszen mindenkiről általánosságban mondta azt, hogy alkalmatlan a feladatának ellátására, amit akár 5-10 vagy 20 évvel, vagy még régebb óta valaki végez. Nem egy ilyen liberális nagyképűséggel kellene közelíteni oktatási miniszternek a tanárokhoz és az iskolaigazgatókhoz” – tette hozzá. A Fidesz országgyűlési képviselője, Német Balázs szerint Lannert Judit kijelentése jól mutatja, hogy elkezdődött a Tisza-korszak az országban. „Sértegetnek embereket, csoportokat, szervezeteket. Egészen felháborító volt az a stílus, ahogy a liberális oktatási miniszter például az igazgatókkal kapcsolatban beszélt a parlamenti vitában. Tűrhetetlen, de sértve érezheti magát minden magyar ember akkor, amikor látja, hogy maga a miniszterelnök viselkedik” – mondta Német Balázs, aki hozzátette, Magyar Péter viselkedése tehet arról, hogy az országházba beköltözött a kocsmai stílus.

Pride-képmutatás

A Híradó foglalkozott a Budapest Pride körüli képmutatással is. Magyar Péter a választások éjszakáján győzelmi beszédében kiállt az LMBTQ közösség mellett, és a kormány lehetővé tette a felvonulást. „Olyan ország, ahol senkit nem bélyegeznek meg azért, mert mást gondol. Mást gondol, mint a többség. Senkit nem bélyegeznek meg azért, ha mást és máshogyan szeret” – mondta akkor a miniszterelnök. A Pride szervezői kapva kaptak a bejelentésen, és arra kérték a Tisza-kormányt, hogy helyezze hatályon kívül a gyülekezési törvényt, ami a gyerekek védelmében tiltotta meg a felvonulást a belvárosban. A Tisza-kabinetben a kérés nem talált süket fülekre. Magyar Péter bejelentette, hogy nem gördít akadályt a rendezvény megtartása elé. A miniszterelnök azonban kimentette magát a részvétel alól, arra hivatkozva, hogy kihelyezett kormányülésük lesz vidéken. „Nekünk kihelyezett kormányülésünk lesz péntek délutántól vasárnap estig valahol vidéken, úgyhogy ott lesznek a kormány tagjai és a frakcióvezetői” – mondta. Arról azonban látszólag elfelejtkezett, hogy a Pride napján délelőtt tisztavatáson vesz részt pont Budapesten. Kói András mellett a párt fővárosi frakcióvezetője sem megy el a rendezvényre. „Én személyesen családi programon leszek” – mondta a frakcióvezető. A Fidesz fővárosi frakcióvezetője, Szepes Valvi Anna szerint a Tisza Pártot a kétszínűség lengi körül. Emlékeztetett, a nagy toleranciát hirdetők alázták meg Juhász Hajnalka képviselőtársát. „Én nőként ülök itt. Ezt nem elvont társadalomelméleti kérdésként érzékelem, hanem nagyon is konkrétan. Elég csak megnézni, ahogy például Juhász Hajnalka képviselő asszonnyal bánnak sokszor azok, akik közben a tolerancia és nyitottság zászlaját lobogtatják. Bízom benne, hogy valamennyien egyetértünk abban, a személyét, külsejétől megalázó, tárgyiasító megjegyzések nem lehetnek a közbeszéd elfogadható részei” – mondta Szepes Valvi Anna.

Aranykonvoj és ultimátum

Magyar Péter ultimátumot adott a legfőbb ügyésznek az aranykonvoj-ügyben. A miniszterelnök azt követelte, hogy a hatóság vezetője minél előbb számoljon be a nyomozás fejleményeiről. „Hogy áll az aranykonvoj ügyében a nyomozás? Kedves legfőbb ügyész? Szerintem Magyarországon szinte mindenkit érdekel. Nagy közérdeklődésre tart számot. Kiket hallgattak meg eddig gyanúsítottként? Miért csak őket? És kiket fognak, mi történt az utóbbi hetekben. Ha nem sikerült beszámolni, akkor én majd délután három után megosztok egy pár számunkra rendelkezésre álló meglehetősen érdekes és fontos információt” – mondta Magyar Péter. Tényi István hivatali visszaélés gyanúja miatt feljelentette Magyar Pétert. Eközben az ukrán pénzszállítókat védő ügyvéd, Horvát Loránd Orbán Viktor letartóztatását indítványozta. Bóka János, a Fidesz országgyűlési képviselője elmondta, az aranykonvoj-ügybe már a miniszterelnök és a kormány is bevonódott. Az ukrán érintetteknek van egy ügyvédje, aki a Tisza Párthoz ezernyi szállal kötődik, és ez az ügyvéd sajtóértesülésekre hivatkozva Orbán Viktor és más személyek letartóztatására szólítja fel a hatóságokat.

Védett üzemanyagár és áramfogyasztás

Szombattól megszűnik a védett üzemanyagár Magyarországon. A kormány a kivezetést a nemzetközi energiapolitikai helyzet javulásával indokolja. Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter az áramfogyasztás csökkentésére szólított fel. A Fidesz országgyűlési képviselője szerint ezekkel a tanácsokkal a Tisza Párt bele akar szólni az emberek életébe. „Liberálisok, a globalisták, a haladók Európa-szerte és sajnos április 12-e óta itt Magyarországon is bele akarnak szólni az emberek életébe, mert azt hiszik, hogy okosabbak mindig az embereknél. Ezért az egekbe akarják emelni a rezsiárát, nehogy a rezsicsökkentés miatt ők azt mondják, hogy túl sokat fogyasszanak az emberek. Ezért akarják az egekbe emelni az üzemanyagárát, azért, hogy kevesebbet autózzanak az emberek, mert majd ők megszabják, hogy mennyit szabad autóba ülni. És én ebbe a sorba illesztem bele Kapitány Istvánnak ezt a kijelentését is” – mondta a képviselő.